Menu Zavřeno

Manchester United hostem Turnaje čtyř zemí!

Další anglický tým zvučného jména se zapíše do historie Turnaje čtyř zemí, jehož pořadatelem je už několik let Akademie Baníku Ostrava. Po Liverpoolu FC a Chelsea se letošního ročníku turnaje zúčastní mladíci z Manchesteru United!

Letošní ročník Turnaje čtyř zemí se bude konat ve dnech 29. dubna až 1. května na hřištích ZŠ J. Šoupala a v tréninkovém areálu Vista.

Baníku se i nadále daří lákat pozornost zástupců nejlepších klubů světa. Po Chelsea a Liverpoolu se baníkovského Turnaje 4 zemí tentokrát zúčastní starší žáci Manchesteru United! Jak se tohle Baníku daří? „Je za tím především poctivá práce všech lidí, kteří se na pořádání tohoto turnaje a všech ostatních, které připravujeme, podílejí. To je základ, bez něhož bychom na takový úspěch v podobě další účasti slavného světového soupeře nemohli pomýšlet,“ říká Roman Holiš, předseda Akademie FCB.

A ještě jednu důležitou okolnost zmiňuje. „A tou je kvalita ostatních týmů včetně Baníku. Kdybychom Manchesteru, Liverpoolu, Chelsea nebo dalším zástupcům elitních světových klubů nenabídli kvalitní konfrontaci, nepřijeli by. Špičková organizace našich turnajů by sama o sobě nestačila,“ pokračuje Roman Holiš. A připomíná, že pořádání Turnaje 4 zemí, které je vždy spojeno s připomínkou holocaustu a uctění památek jeho obětí, Ostravě “přihrál” německý manažer Gerald Prell.

„Je to manažer z Berlína, který tento turnaj dříve organizoval v Polsku. Pak ale poznal, jakým způsobem organizujeme turnaje mládeže v Ostravě, a rozhodl se přesunout Turnaj 4 zemí z Polska k nám. Jsme rádi nejen za to, že nelituje, ale také za to, že v pořádání Turnaje 4 zemí spolu s Akademií Baníku pokračuje,“ dodává Roman Holiš.

Letošní Turnaj čtyř zemí se bude konat ve dnech 29. 4. – 1.5. a kromě Manchesteru se jej letos zúčastní také 1. FC Köln, Augsburg, Górnik Zabrze, Žilina, Dunajská Streda, Vítkovice a domácí Baník Ostrava.Další články